Ślub i wesele to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu. Obecnie narzeczeni często zaczynają planowanie tego wydarzenia już dwa lata wcześniej. Marzą o tym, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Wiele par staje przed dylematem, czy zapraszać gości wraz z dziećmi. W końcu zapanowanie nad gromadką rozbieganych maluchów może stanowić nie lada wyzwanie.

Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie miejsca na zabawy dla dzieci na weselu i wcześniejsze zaplanowanie atrakcji. Unikniemy w ten sposób nerwowego zastanawiania się w czasie przyjęcia, czy przypadkiem nie ucierpi żadna dekoracja lub suknia panny młodej w zetknięciu się z biegającymi po całej sali dzieciakami. Żaden z gości nie obrazi się też, jak to mogłoby mieć miejsce w przypadku zapraszania bez dzieci.

Na co zwrócić uwagę planując zabawy dla dzieci na weselu?

Przede wszystkim należy określić dokładnie liczbę i wiek dzieci. Inne atrakcje zainteresują przedszkolaków, a inne dzieci, które już chodzą do szkoły. Od ilości najmłodszych uczestników wesela zależy również dobór aktywności. Nie wszystko da się zorganizować przy zbyt małej lub zbyt dużej liczbie dzieci. Ważną kwestią jest również to, ile pieniędzy można przeznaczyć na zapewnienie takiej rozrywki.

Trzeba też dobrze rozważyć, jakie możliwości przestrzenne daje miejsce, gdzie jest organizowane przyjęcie. Czy istnieje tam możliwość stworzenia kącika zabaw dla dzieci, który będzie nieco oddalony od sceny muzycznej (dobrze, jeśli uda się uniknąć nadmiernego hałasu) i będzie bezpieczny. Jeśli w miejscu uroczystości znajduje się duża przestrzeń na zewnątrz można rozważyć opcję wynajęcia dmuchanego zamku czy zjeżdżalni.

zabawy na weselu

Jeśli budżet i możliwości państwa młodych na to pozwalają, warto pomyśleć o zatrudnieniu na czas wesela profesjonalnej firmy animacyjnej. Wówczas nie będzie trzeba się o nic martwić przez cały czas trwania przyjęcia. Odpowiednio przygotowane osoby, często z dużym doświadczeniem, zadbają o dobór atrakcji dostosowanych do wieku i liczby dzieci, zorganizują odpowiednie miejsce do zabaw, zapewnią zabawki i materiały potrzebne do zaproponowanych przez nie aktywności i skutecznie zachęcą najmłodszych uczestników do wzięcia udziału w grach i zabawach.

Często firmy zajmujące się animacją mają też w swojej ofercie usypianie maluszków i czuwanie nad ich spokojem w czasie snu. To idealne rozwiązanie, jeśli zapraszamy na przyjęcie gości z daleka, którzy mają małe dzieci. Dorośli mogą wówczas cieszyć się dobrą zabawą, mając pewność, że ich latorośle są pod dobrą opieką.

Oczywiście przy wyborze takiej opcji trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Niemniej jednak jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu, nawet rodzina czy znajomi mieszkający daleko od miejsca uroczystości nie będą musieli się zastanawiać, co począć z dziećmi.

Tańszym wyjściem, ale równie ciekawym, jest znalezienie jednej lub dwóch osób organizujących zabawy dla dzieci na weselu, którzy zapewnią najmłodszym atrakcje trwające zazwyczaj przez trzy lub cztery godziny. To często wystarczający czas, by zaprezentować niebanalne zajęcia. Jeśli spodziewamy się samych maluchów, do około trzeciego roku życia, przyda się dywan, kilka zabawek i opiekunka, która będzie dbała o bezpieczeństwo milusińskich, by rodzice mogli choć chwilę wykorzystać czas na taniec lub zjedzenie w spokoju dania, bez uczepionego u nogi malca.

Jakie zabawy dla dzieci na weselu stanowią największą atrakcję? Z pewnością do takich należy malowanie twarzy. Dzieciaki mają wówczas okazje wcielić się w rolę swojego ulubionego bohatera czy zwierzę. Chłopcy wybierają zazwyczaj spidermana, batmana, wampira czy chcą, by na ich twarzy pojawiły się motywy militarne. Wśród dziewczynek królują motyle, kwiaty albo też wzory upodobniające je do księżniczek. Równie często na liście życzeń znajdują się koty, psy, tygrysy czy zające. Oblegani są też Ci animatorzy, którzy potrafią coś wyczarować z balonów.

młoda para

Najmłodszym pociechom często wystarczy kącik z różnorodnymi zabawkami (klocki, samochody, lalki, puzzle) czy kredkami i kolorowankami. W przypadku nieco starszych dzieci sprawdzą się tańce animacyjne czy też zabawy ruchowe i konkurencje zawierające elementy współzawodnictwa. Ciekawym pomysłem jest też ogłaszanie różnych konkursów i wręczanie drobnych nagród. Przykładowym zadaniem może być tutaj stworzenie portretu młodej pary.

Zabawy dla dzieci na weselu mają stanowić atrakcję dla najmłodszych, a rodzicom zapewnić możliwość swobodnego uczestniczenia w przyjęciu, dlatego też organizując wesele warto zawczasu pomyśleć o zaplanowaniu animacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here