W żadnej chorobie i w żadnej dolegliwości pacjent nie powinien być pozostawiony sam sobie. Zawsze powinien liczyć na wsparcie lekarza. Pomoże to szybko dojść do zdrowia, ale także stan psychiczny pacjenta będzie wtedy lepszy. Poradnia flebologiczna to miejsce, gdzie pracują lekarze z empatią.

Objawy zakrzepicy

Wśród objawów zakrzepicy można wyróżnić bardzo silny ból, zaczerwienienie i obrzęk. Bardzo często kiedy pojawiają się te objawy, na ratunek jest już za późno. Wtedy stan chorego jest bardzo poważny. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć, również w tym obszarze. Jaka jest profilaktyka zakrzepicy? Jakie są czynniki ryzyka? Dzisiaj wiele osób wiąże szczepienia ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na zakrzepicę. Tymczasem problem jest bardziej skomplikowany. Na pewno warto unikać palenia tytoniu, trzeba też zadbać o zdrową dietę i o aktywność fizyczną w swoim życiu. Utrzymywanie prawidłowej masy ciała jest kluczowe.

Centrum flebologii przychodzi na ratunek

Może się wydawać, że najczęściej choroby żył dotyczą kończyn dolnych. Wiele kobiet skarży się na żylaki. Niektóre pacjentki akceptują to, że ich nogi nie wyglądają idealnie, jednak nie można sprowadzać problemu żylaków tylko do problemu wyglądu kończyn dolnych. Problem jest bowiem o wiele poważniejszy i dotyczy zdrowia. Nieleczone problemy z żyłami mogą doprowadzić nawet do śmierci, dlatego też centrum flebologii jest bardzo ważnym miejscem dla takich pacjentów. W takim centrum mogą oni znaleźć kompleksową pomoc dopasowaną do swoich potrzeb. Można odnieść wrażenie, że szczególnie kobiety z terenów wiejskich traktują żylaki jako coś normalnego, czego nie trzeba leczyć. Należy pozbyć się takiego myślenia i jak najszybciej poważnie zająć się swoim zdrowiem.

Profilaktyka zakrzepicy

Bardzo dużym problemem dla żył jest długie unieruchomienie ciała. Oczywiście jeśli dotyczy to osoby młodej i zdrowej, a unieruchomienie jest okazjonalne, to nic nie powinno się stać. Osobom młodym i zdrowym nie zaleca się na przykład profilaktycznego stosowania lekarstw w czasie długiego lotu samolotem. Jednak osoba z problemami żylnymi jak najbardziej powinna skonsultować się z lekarzem przed planowanym długim lotem czy też podróżą samochodem bądź autokarem. Należy wtedy zastosować profilaktycznie lekarstwa, które będą zapobiegały zakrzepicy. Poradnia flebologiczna to odpowiednie miejsce, gdzie pacjent znajdzie pomoc i wsparcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here