Popularność olejków roślinnych w kosmetyce i w dietetyce jest swoistym powrotem do źródeł. Powrotem do natury, która chętnie obdarowuje substancjami o znakomitych właściwościach. Ponowne i zasłużone uznanie w ostatnich latach zyskał olejek z wiesiołka. Szczególnie ten pozyskiwany w naturalny sposób, poprzez tłoczenie na zimno, zasługuje na uwagę. I tylko taki sprawdza się zarówno jako naturalny kosmetyk czy wsparcie codziennej diety, również jako składnik wysokiej jakości suplementów diety.

Substancje czynne zawarte w oleju z wiesiołka

Tłoczony na zimno, w temperaturze nie wyższej niż 30 st. C, olejek z wiesiołka obfituje w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Pod tą nazwą kryją się kwasy tłuszczowe z grupy omega, będące świetnym budulcem skóry oraz mające szereg właściwości prozdrowotnych dla całego organizmu. Olejek pozyskiwany z wiesiołka zawiera przede wszystkim kwas linolowy i kwas gamma-linolenowy. Ponadto naturalny olejek wiesiołkowy zawiera też dużą dawkę selenu, cynku, magnezu, wapnia, fitosteroli oraz witaminy E – ich niedobór w codziennej diecie może oznaczać problemy ze zdrowiem, częste zmęczenie czy spowolnione procesy regeneracyjne.

Na obniżenie złego cholesterolu

Współczesne nawyki żywieniowe przekładają się na zbyt wysokie stężenie tzw. złego cholesterolu, co w dłuższej perspektywie może oznaczać poważne problemy zdrowotne, na czele z chorobą wieńcową i miażdżycą. Ryzykowne są też zatkane tętnice, mogące objawiać się nagłym zmęczeniem i problemami z układem krążenia, jak drętwienie czy żylaki. Przeprowadzane badania kliniczne wskazują, że regularne spożywanie olejku z wiesiołka zmniejsza całkowite stężenie cholesterolu przy jednoczesnym podwyższeniu poziom tzw. dobrego cholesterolu (HDL). Stosowany regularnie, obfitujący w olejek z wiesiołka suplement diety Oeparol redukuje też ciśnienie krwi – poznaj nasz produkt już dziś: https://oeparol.pl/

Pielęgnacja skóry i coś jeszcze

Olejek z wiesiołka ceniony jest w kosmetyce i dermatologii. Duże stężenie kwasów omega-6 w olejku z wiesiołka sprawia, że regularna suplementacja zmniejsza wypadanie i łamliwość włosów. Pozytywne efekty będą widoczne w mniej niż dwa miesiące. Kolejnym atutem naturalnego olejku z wiesiołka jest przeciwdziałanie starzeniu się skóry, czyli szorstkości, brakowi jędrności i zaczerwienieniom. Co ważne, pozytywne efekty dla skóry czy włosów łączą się z poprawą ogólną organizmu. Olejek z wiesiołka reguluje gospodarkę hormonalną, zmniejsza dolegliwości wynikające ze stresu czy jest wsparciem w walce ze zbędnymi kilogramami.

Wspominając o pielęgnacji skóry, trzeba dodać, że olejek z wiesiołka jest silnym wsparciem w walce z dermatozami, takimi jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik łojotokowy, trądzik różowaty czy egzemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here