Dlaczego warto poświęcić chwilę czasu i przeczytać dzisiejszy artykuł? Znajdziecie w nim mnóstwo przydatnych informacji. Między innymi dotyczą one rodzajów śrub, które aktualnie są dostępne na rynku. Jakie zatem akcesoria są najbardziej popularne?

Elementy z łbem lub gniazdem sześciokątnym

Do wyboru są na przykład elementy z gniazdem sześciokątnym. To między innymi akcesoria imbusowe. W tej grupie znajdują się również śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym. Spełniają one następujące normy DIN 7991/ISO 10642 ustanowione kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny oraz Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Takie produkty mają metryczny rodzaj gwintu i posiadają kilka różnych klas własności (8.8, 10.9, 12.9). Z czego są wykonywane? Fachowcy mają do wyboru kilka różnych komponentów. Stosują między innymi takie materiały, jak stal węglowa, stal nierdzewna A2, czy stal kwasoodporna A4… Należy zauważyć, że opisywane właśnie elementy złączne są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem korozji. Ich zastosowanie jest zaś bardzo uniwersalne. W końcu śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym mogą być swobodnie użyte na przykład w branży motoryzacyjnej. Tak samo, jak w rozmaitych zakładach ślusarskich lub w czasie budowy rozmaitych maszyn.

Jakie są inne śruby z gniazdem sześciokątnym? To między innymi elementy z łbem kulistym, z łbem kulistym podkładkowym, imbusowe z obniżonym łbem, pasowane, a także specjalne akcesoria z kołnierzem ząbkowanym typu RIPP – SN 88912.

Co jeszcze znajduje się w ofercie dobrego producenta takich elementów złącznych? To między innymi rozmaite śruby z łbem sześciokątnym. Tutaj można na przykład zdecydować się na akcesoria z pełnym albo niepełnym gwintem. Do wyboru są również elementy drobnozwojne, do połączeń sprężanych albo niesprężanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na śruby do konstrukcji stalowych, pasowane itp.

Co jeszcze jest w ofercie?

Okazuje się, że to cały czas nie wszystko. Firma STALMUT przygotowała dla Klientów bowiem kilkadziesiąt innych opcji do wyboru. W tym gronie są na przykład akcesoria motylkowe, dwustronne lub oczkowe. Bez żadnego problemu można zdecydować się na śruby wieńcowe, fundamentowe, dociskowe lub kciukowe itp. Pewnie zastanawiacie się, co dzieje się takiej sytuacji, kiedy Klient cały czas nie może znaleźć odpowiadających mu – pod wieloma względami – elementów złącznych tego typu. Firma STALMUT jest przygotowana także na tę ewentualność. Po prostu fachowcy bazując na oczekiwaniach Klientów są w stanie wykonać unikatowe egzemplarze na indywidualne zamówienie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here