Masz wadę wzroku i chcesz korzystać z soczewek zamiast okularów? Polecamy miesięczne soczewki Biofinity. Jest to produkt firmy Alcon, która cieszy się powszechnym uznaniem i zaufaniem tysięcy klientów. Wybierając soczewki, zwracaj uwagę na ich jakość, termin przydatności po otwarciu (soczewki miesięczne są często najbardziej ekonomiczne) oraz dopasowanie do Twojej wady wzroku. Jeżeli nie jesteś pewny, jakie soczewki będą dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się ze swoim okulistą. Możesz go również zapytać, jakie ma zdanie na temat soczewek Biofinity. Wielu lekarzy poleca je bowiem swoim pacjentom.

Dopasowane do Twoich potrzeb

Soczewki Biofinity są produktem silikonowo-hydrożelowym, wyprodukowanym z wykorzystaniem technologii materiałowej Aquaform Comfort Science. Dzięki temu soczewki są miękkie, elastyczne i nawilżone, co pozwala uniknąć podrażnień oczu oraz nieprzyjemnego uczucia suchości. Co istotne, każda soczewka Biofinity przepuszcza tlen, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na komórki oka, które pozostają w pełni odżywione i dotlenione. Za utrzymanie wody w soczewkach Biofinity odpowiadają komponenty silikonowych i hydrofilnych. Woda jest równomiernie rozprowadzona po całej soczewce, dzięki czemu jest ona idealnie nawilżona i bezpieczna dla oka. Nawilżenie sprawia, że soczewki nie powodują żadnego dyskomfortu w czasie noszenia. Wybierając soczewki, pamiętaj o tym, by dopasować je do posiadanej wady. W tym miejscu warto wspomnieć, że czasami okuliści, szczególnie przy dużych wadach wzroku, polecają noszenie soczewek po to, żeby stymulować pracę gałki ocznej i nie dopuszczać do dalszego pogłębiania się wady. Jeśli więc zastanawiasz się, czy soczewki są rozwiązaniem dla Ciebie, skonsultuj się ze swoim okulistą. Lekarz pomoże ci dopasować soczewki do Twojej wady, rozstawu źrenic i potrzeb.

Higiena – podstawa bezpiecznego korzystania z soczewek

Oczy to bardzo wrażliwe i delikatne organy. Decydując się na noszenie miesięcznych soczewek Biofinity lub jakichkolwiek innych soczewek, należy mieć świadomość, że konieczne jest zachowanie wysokich standardów higienicznych. W przeciwnym wypadku możesz nabawić się różnego rodzaju problemów zdrowotnych z oczami. Soczewki Biofinity warto zdejmować na noc, choć nie ma przeciwwskazań do tego, by nosić je każdorazowo do 24 godzin bez przerwy. Raz w tygodniu należy jednak zrezygnować z noszenia soczewek, aby oczy miały czas na prawidłową regenerację. Po zdjęciu z oczu, soczewki Biofinity należy dokładnie umyć za pomocą odpowiedniego płynu, żeby pozbyć się z nich resztek komórek oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here