Muffiny to jeden z najłatwiejszych deserów do przyrządzenia. Wydawać by się mogło, zawsze wyjdą idealne. Ale czy na pewno? Wystarczą kiepskiej jakości składniki, niezastosowanie się do proporcji i pyszny deser będzie niedopieczony, zbyt suchy lub zbyt wilgotny, a smak nie zrobi wrażenia. Warto zastosować się do kilku prostych i uniwersalnych wskazówek, dzięki którym deser zawsze będzie wyśmienity.

Wybieraj składniki wysokiej jakości

Do przygotowania muffinek potrzebnych jest niewiele składników. Ich jakość przekłada się na efekt końcowy, dlatego warto wybierać tylko takie, które przyczynia się do otrzymania wyśmienitego rezultatu. Muffiny czekoladowe wymagają odpowiedniej mąki oraz czekolady, która wzbogaci i uwydatni ich smak. Najlepiej sprawdza się czekolada deserowa, jednak ciekawą odmianą będzie zastosowanie podczas przygotowywania muffinek czekolady białej. Należy również zauważyć, że składniki powinny mieć temperaturę pokojową. Jajka wyjęte wprost z lodówki mogą zepsuć cały efekt – muffinki będą niewystarczająco puszyste lub nie wyrosną.

Przepis i przygotowanie

Przepisy, w których wszystkie składniki należy wrzucić do jednej miski, wymieszać, a następnie wyłożyć blaszkę z papilotkami i upiec są dobre na szybko, kiedy nie zależy nam na tym, by deser był perfekcyjny. Jeśli jednak chce się uzyskać muffinki o doskonałym smaku, wyglądzie i konsystencji, lepiej jest korzystać z receptur, w których wskazane jest osobne połączenie składników suchych oraz składników mokrych i dopiero w następnej kolejności wymieszanie ich ze sobą. Podczas przygotowania muffinek należy zastosować kilka wskazówek:

  • mąkę należy przesiać razem z proszkiem do pieczenia lub sodą
  • składniki suche i mokre łączyć delikatnie drewnianą szpatułką
  • muffinki pieczenie się około 25 minut, jednak warto sprawdzać patyczkiem, czy ciasto w środku jest dopieczone
  • specjalna blaszka do pieczenia muffinek powinna być wyłożona papilotkami lub wysmarowana tłuszczem i posypana bułką tartą.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here