Na drogeryjnych półkach znajdziemy mnóstwo kosmetyków dla mężczyzn. Jeszcze kilka lat temu nie było oczywiste jak dzisiaj. Panowie mieli do wyboru zaledwie kilka podstawowych produktów, na przykład antyperspiranty czy pianki do golenia. Warto też wspomnieć, że mężczyźni uważali, że dbanie o siebie jest bardzo nie męskie. Na szczęście to przeszłość.

Co znajdziemy w męskiej kosmetyczne?

Na pewno możemy tam szukać kilku podstawowych produktów takich, jak żele pod prysznic dla mężczyzn, szampon do włosów, antyperspiranty oraz kosmetyki które pozwolą panom pielęgnować zarost. Jakiś czas temu pojawiły się żele pod prysznic dla mężczyzn dwa w jednym. Takie produkty łączą w sobie zalety szamponu do włosów i żelu pod prysznic. To świetne rozwiązanie dla panów, którzy nie lubią mieć zbyt wielu kosmetyków. Żel dwa w jednym sprawdzi się też w podróży. Pozwoli nam ograniczyć liczbę rzeczy w naszym bagażu.

Dlaczego warto wybierać kosmetyki dla mężczyzn?

Kosmetyki dla pań mają inny zapach i kolor, ale to nie jest najważniejsze. Kluczową kwestią jest skład wszystkich produktów. Męska skóra jest zdecydowanie inaczej zbudowana niż skóra pań. Jest grubsza, posiada też zdecydowanie więcej gruczołów łojowych. Za ten stan rzeczy odpowiadają męskie hormony, przede wszystkim testosteron.

Męska skóra jest zdecydowanie mniej narażona na procesy starzenia się czy podrażnienia. Lecz z drugiej strony trudniej nam będzie nam ją pielęgnować. Kosmetyki musza mieć zdecydowanie silniejszą formułę niż kosmetyki dla pań. A zatem nie warto podbierać żeli pod prysznic swoim partnerkom. Panowie powinni sami zainwestować w swój wygląd wybrać produkty pielęgnacyjne dla siebie.

Jak wybrać kosmetyki dla siebie?

Na drogeryjnych półkach znajdziemy mnóstwo kosmetyków dla panów. Różnią się one nie tylko ceną, opakowaniem, ale przede wszystkim składami. Nic dziwnego, że wielu mężczyzn dostaje w drogerii prawdziwego oczopląsu i uciekają w popłochu. Totalnie nie wiedzą na jaki produkt się zdecydować. W takich chwilach warto poprosić o pomoc obsługę drogerii, możemy też poczytać blogi czy pisma skierowane do eleganckich mężczyzn. Znajdziemy tam całą masę praktycznych wskazówek, które pozwolą nam dokonać odpowiedniego wyboru.

Żele pod prysznic dla mężczyzn znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here