Każda dziewczynka marzy o pięknych i wyjątkowych ubraniach. Tyczy się to także butów, które niosą małe dzieci przez świat, prowadzą je do szkół, czy umożliwiają im bezpieczną zabawę. Z tego względu obuwie dziecięce musi być dobrze dobrane i możliwie najwygodniejsze. Należy przy tym zachować równowagę między jakością, komfortem i estetyką. Jak więc dobrać odpowiednie buty dla dziewczynki, które będą dla niej zarówno piękne, jak i wygodne w noszeniu?

Buciki wygodne i dopasowane

Buty dla dziewczynki muszą być przede wszystkim dobrze dopasowane. Każdy wie, że ten sam rozmiar może różnie wypadać zależnie od sklepu. Z tego względu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, aby dobrać idealne obuwie dla swojego dziecka.

  • Buty najlepiej przymierzyć – przed zakupem wybrane obuwie warto przymierzyć. O ile w sklepach stacjonarnych jest to standard, to sprawa jest nieco trudniejsza podczas zakupów internetowych. Wówczas należy zwrócić uwagę na możliwość zwrotu (w razie, gdyby obuwie było źle dobrane) oraz na dokładną rozmiarówkę w danym sklepie. Szczególnie istotny wymiar to długość wkładki wewnątrz buta.
  • Materiał i sposób wykonania – o komforcie noszenia danego modelu butów dla dziewczynki świadczy zastosowany materiał i sposób przygotowania obuwia. Nie powinno być ono zbyt sztywne ani nie może uciskać stopy dziecka. Warto zwrócić na to uwagę dziecka podczas mierzenia i dopytać o jego odczucia podczas noszenia wybranego bucika.
  • Sposób wiązania obuwia – choć dla wielu dorosłych jest to kwestia tylko estetyczna, to dla małego dziecka sposób wiązania ma ogromne znaczenie. Dla najmłodszych dziewczynek najlepiej wybrać buty zapinane na rzep. Z kolei starsze dzieci mogą już spokojnie nosić sznurowane buty dla dziewczynki.

Najpiękniejsze buty dla dziewczynki

Kolekcje butów dla dziewczynek w sklepach obuwniczych są ogromne. Tak wielki wybór może przytłaczać i stanowczo przedłużyć wizytę w sklepie. Gdy jednak zostanie zastosowany filtr wygody, możliwość wyboru powinna zmniejszyć się do najwyżej kilku par butów. Wówczas można już pozwolić dziewczynce wybrać najpiękniejszą według niej parę. Dzisiaj popularne są buciki wzorzyste i zdobione, które przyciągają dziecięcą uwagę swoją żywą kolorystyką. Na rynku można jednak znaleźć także buty imitujące modele znanych marek lub obuwie zazwyczaj noszone przez nastolatków, a nawet dorosłych. Nie ma w tym nic złego, o ile zostało ono wykonane z jakościowych materiałów, jest dobrze dobrane i wygodne, a także nie posiada obcasa. Ten ostatni jest wyjątkowo niepożądany w butach dla dziewczynki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here