Wydaje się, że dobór fryzury jest czynnością łatwą i banalną. Jak się jednak okazuje, wcale tak nie jest. Wynika to z faktu, że głównym zadaniem fryzury nie jest tylko piękny wygląd, ale także zamaskowanie pewnych urodowych mankamentów. Jak więc krok po kroku, dobrać idealną fryzurę?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/rodzaje-ksztaltu-twarzy-a-dobieranie-fryzur/

Fryzura dopasowana do kształtu twarzy

Pierwszym krokiem, który należy zrobić, aby odpowiednio dopasować fryzurę do urody, jest określenie swojego kształtu twarzy. Chociaż dla wielu osób wydaje się to mało istotne, to może mieć to bardzo duży wpływ na nasz wygląd.

Określenie swojego kształtu twarzy jest dość prostym zadaniem. Wystarczy wygodnie usiąść przed lustrem, oczyścić twarz z jakiegokolwiek makijażu, spiąć włosy do tyłu i… po prostu dokładnie się przyjrzeć. Wyróżnia się cztery kształty twarzy: okrągłą, kwadratową, trójkątną i owalną.

Następnie, warto określić jakie urodowe mankamenty, nowa fryzura powinna przykrywać. Może jest to zbyt wysokie czoło, które wymaga maskującej grzywki? A może zbyt odstające uszy, do których najlepiej będzie pasowała długa fryzura i rozpuszczone włosy?

Kolor włosów

Oprócz odpowiedniego uczesania czy fryzury, duże znaczenie ma również kolor włosów. Podobnie jak uczesanie, powinien on zostać dopasowany do urody. Tutaj także trzeba się dokładnie sobie przyjrzeć, a raczej swojej skórze.

Wyróżnia się cztery typy urody: panią wiosnę, panią lato, panią jesień i panią zimę. Każdy z nich charakteryzuje się różnymi cechami. Przykładowo, do pani wiosny pasować będą ciepłe kolory; kolejny typ urody, będzie się dobrze prezentował w chłodnych odcieniach; jesieni do twarzy będzie w odcieniach rudego, ciepłego blondu oraz czekolady, natomiast ostatni typ, czyli pani zima – korzystnie będzie wyglądać we włosach czarnych, a czasem nawet w platynowym blondzie.

Zarówno nowy kolor włosów, jak i sposób uczesania powinny być dopasowane do naszego typu urody. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do pierwszej diagnozy, warto udać się na konsultacje do fryzjera, który doradzi, w czym będziemy wyglądać najlepiej.

Przeczytaj też: http://jegoego.pl/efekty-stosowania-oleju-kokosowego-na-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here