Obecnie wśród wielu firm popularne stało się motywowanie pracowników poprzez programy motywacyjne. Takimi programami są różne dodatki pozapłacowe. Pracodawca ma możliwość wybrać jaki rodzaj dodatku będzie najbardziej atrakcyjny dla swoich pracowników i wprowadzić go do firmy.  Poza niepieniężną formą dodatku stosowane są też dodatkowe komponenty, które można dopłacić do pensji pracownika. Jakie są przykładowe dodatki motywacyjne wykorzystywane w firmach? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/praca-dodatki-placowe-co-musisz-o-nich-wiedziec/ 

Dodatki za obecność w pracy 

W wielu zakładach pracy jest to coraz bardziej popularna forma dodatków pozapłacowych. Pracodawcy cenią sobie bowiem stuprocentową frekwencję swoich pracowników. Wychodząc z takiego założenia, ten kto nie pracuje – nie zarabia. Nasza nieobecność jest niekorzystna nie tylko dla interesu firmy, ale też naszego. Niezależnie od tego co jest przyczyną naszej nieobecności, ważne jest to, żeby było jej jak najmniej. Dlatego wielu pracodawców korzysta z gratyfikowania wysokiej frekwencji pracowników. Wprowadzenie takiego komponentu do pensji dodatkowo motywuje pracowników. 

Świąteczne dodatki do pensji 

Czas świąt, to nie tylko czas radości, bliskości, ale też dużych wydatków. Jedną z najbardziej popularnych form dodatków pozapłacowych są bonusy okolicznościowe, takie jak na przykład dodatki świąteczne. Sporo pracodawców decyduje się na ponadprogramowe wynagrodzenia pieniężne właśnie w okresie przedświątecznym. Alternatywą jest też przyznanie pracownikom premii świątecznej o stałej wartości, która może zostać przekazana za pracownika. 

Premia dla najlepszych 

Popularnym dodatkiem do pensji jesteś wypłacanie dodatkowych benefitów nie tylko z okazji do okazji, ale też ze względu na wyniki i osiągnięcia indywidualne lub grupowe. Możliwe jest też wyznaczanie mierzalnych wskaźników, które mają za zadanie pokazywać, czy jesteśmy w stanie sprostać danym celom w danym okresie. 

Zobacz też: http://jegoego.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatkach-pozaplacowych/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here