Zastanawiasz się, co warto wykorzystać do ozdobienia akwarium? Z całą pewnością przyszło ci już do głowy kilka pomysłów. My także je mamy, dlatego postanowiliśmy ci o nich opowiedzieć: może zainspirują cię do jeszcze ciekawszej aranżacji twojego zbiornika.

Sztuczne rośliny

Rośliny akwariowe to nieodłączna część każdego zbiornika pełnego wody i rybek. Są nie tylko piękną ozdobą, ale też niezbędnym elementem wyposażenia, który pomaga rybkom znaleźć schronienie w chwili stresu lub strachu. Nic więc dziwnego, że większość osób to właśnie do nich przywiązuje największą wagę.

Oczywiście, możesz wybrać żywe rośliny, jednak ich hodowla to dodatkowe wyzwanie. Wymagają ukorzenienia, pielęgnacji i prawidłowych warunków do rozwoju. Jeśli obawiasz się, że ich pielęgnacja to dla ciebie po prostu za wiele, znacznie lepszym sposobem na ozdobienie akwarium będzie zakup sztucznych roślin. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać im aż tyle uwagi, a zawsze będą świetnie wyglądać.

Rośliny plastikowe, które znajdziesz na stronie https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/dekoracje/rosliny-plastikowe/, mają różne wielkości i wygląd. Są przygotowane w atrakcyjny sposób, który do złudzenia przypomina naturalne rośliny. Co więcej, są bardzo odporne, dzięki czemu przetrwają wiele lat, stanowiąc dobrą inwestycję w rozwój twojego akwarium.

Tła akwarystyczne

Piękno akwarium zależy między innymi od tego, na jakim tle je oglądamy. Niestety nie zawsze ściana jest tym idealnym tłem. Zdarza się, że prześwitująca biała powierzchnia psuje efekt, jaki chcieliśmy uzyskać. Znacznie lepszym rozwiązaniem, które po prostu zaprezentuje się lepiej, jest więc kupno tła akwarystycznego.

Tła akwarystyczne mogą mieć klasyczną budowę lub też mogą należeć do grupy ozdób adhezyjnych. Tradycyjne tła mają budowę dwustronną, pozwalają więc na łatwą zmianę aranżacji, jeśli tylko będziesz chciał urozmaicić wygląd swojego akwarium. Znajdziesz je w różnych wielkościach i będziesz mógł swobodnie dociąć, aby idealnie pasowały do twojego akwarium. Z kolei tła adhezyjne są już przygotowane na wymiar, co ułatwi ci ich zakładanie.

Warto pamiętać, iż tło powinno pasować do całego wystroju akwarium, ale też do pokoju, w którym się znajduje. Dlatego nie zabrakło ani propozycji typowo morskich, przypominających tropikalne wody, ani też zabawnych motywów dla dzieci.

Wulkan

Jedną z bardzo ciekawych propozycji jest wulkan do akwarium. Można połączyć go z napowietrzaczem i podświetleniem, co prowadzi do powstania ciekawego efektu wizualnego. Będzie prezentował się dosłownie jak prawdziwy, dymiący pod wodą wulkan, szykujący się do wybuchu. Z kolei jeśli nie chcesz używać go do napowietrzania, zagłębienia w wulkanie posłużą twoim rybkom jako dodatkowe schronienie.

Oświetlenie

Aby dopełnić wygląd akwarium, powinieneś jeszcze sięgnąć po odpowiednie oświetlenie. Naszą propozycją są lampki mające trzy tryby świecenia: dzień, noc i zachód słońca, co pozwala na stworzenie idealnych warunków dla rybek, ładnie odwzorowujących naturalne oświetlenie. Co więcej, lampki tego rodzaju dają możliwość obserwacji życia wodnego niezależnie od pory dnia i same tworzą zachwycające efekty wizualne, z bardzo zróżnicowanym światłem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here