Ubrania dla małych dzieci są niezwykle kolorowe i praktycznie ma się nieograniczony wybór, jeśli chodzi o dobór garderoby. Zwłaszcza tej dziewczęcej. W tej dziedzinie zwykło się zauważać, że ubrania, jakie są dostępne dla chłopców, są zdecydowanie mniej kolorowe, a także mają mocno ograniczony krój. Wbrew pozorom dobór odpowiedniego stroju wcale nie jest taki łatwy. Oczywiście tylko dla niektórych. Dla tych rodziców, którzy zwracają uwagę na to, z czego wykonane są dane ubrania.

Nie każdy bowiem wie, że ciuchy powinny być wykonane z przewiewnych materiałów, a więc takich, które przepuszczają powietrze i sprawiają, że skóra się nie poci. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy dziecko spędza czas w zamkniętym pomieszczeniu, a następnie wychodzi na dwór. Gdy ubranie jest dobrane nieodpowiednio, to istnieje duże ryzyko przeziębienia, a tego niemal każdy rodzic pragnie uniknąć.

Garderobę małych dzieci trzeba wymieniać niezwykle często, a to dlatego, że bardzo szybko one rosną. Praktycznie co trzy miesiące trzeba poszukiwać nowych ubrań i pozbywać się starych. Można je albo sprzedawać, albo, jeśli planuje się kolejne dzieci, przechowywać je na przykład w piwnicy. Warto przy tym pamiętać, żeby były szczelnie zapakowane. Tylko wtedy istnieje szansa, że materiał będzie wciąż takiej samej jakości, a kolory nie wyblakną.

Hitem, który dopiero co zyskuje popularność stały się bloomersy dla dziewczynki

dziewczynka

Niewiele osób wie, co to jest i nie jest to dziwne. Nazwa wydaje się dość egzotyczna. Niektórzy mogą myśleć, że to rodzaj zabawki, ale nic bardziej mylnego. Jest to bowiem rodzaj majtek, a nawet można pokusić się o określenie spodenek, które przykrywają pieluchę. Są one krótkie, ale nie oznacza to, że nie można ich nosić także w zimie. Idealnie sprawdzają się właśnie jako majtki, a do tego są niezwykle wygodne. Dziecko nie odczuwa, że ma je na sobie, bo dopasowują się do kształtu pieluchy. Ich zadanie to nie tylko ochrona pampersów, ale także funkcja ozdobna. Ich kolory i kształty są naprawdę gustowne.

Zwłaszcza gdy są zaprojektowane dla dziewczynek. Są ozdobione koronkami oraz ciekawymi falbankami. A niektóre modele mają nawet guziczki oraz cekiny. Dlatego też można je traktować jako spodenki i może to być jedyna część dolnej garderoby, jaką ubiera się dziecku w okresie letnim. Wyglądają niemal jak spódniczka, a co najważniejsze nie krępują ruchów dziecka, które jak wiadomo jest w tym okresie swojego życia bardzo ruchliwe. Jest to czas, w którym uczy się chodzić i jest niezwykle ciekawe otaczającego go świata. Dlatego tak ważne jest, aby przy doborze ubrań zwracać szczególną uwagę na krój.

Dzieci w tym wieku są z reguły pulchne, dlatego ubrania nie powinny krępować ruchów. Wygoda przede wszystkim. I na ten czynnik powinno się w pierwszej kolejności zwracać uwagę, jeśli myśli się o zakupie nowych ciuchów. Na drugim miejscu jest oczywiście materiał, z jakiego wykonane jest dane ubranie.

Najlepiej, gdy jest to czysta bawełna. Tego typu rzeczy są z reguły droższe od tych, które uszyte są bawełny i innych domieszek, ale czasem warto wydać nieco więcej, ale mieć pewność, że ubranie spełnia wszelkie standardy. Ma się wtedy pewność, że nie pojawi się wysypka, o którą w tym wieku bardzo łatwo.

bloomersy dla dziewczynki

Dzieci bywają uczulone na czynniki zewnętrzne, ale także na materiały

Nie ma więc co ryzykować i dobierać ubrania, które spełniają podstawowe normy. Tego typu ciuchy można kupić niemal w każdym większym sklepie, a także w sieci. Wybór jest przeogromny i na pewno każdy znajdzie taki model i taki krój, który przypadnie do gustu. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że każdą rzecz, jaką kupuje się w sklepie, można zwrócić w ciągu czternastu dni, jeśli nie spełni ona oczekiwań lub okaże się, że dobrało się nieodpowiedni rozmiar. Często rodzice kupują ubrania, nie zabierając ze sobą dzieci.

Te, bardzo szybko się męczą długim chodzeniem po sklepach i są wówczas rozdrażnione. Każdy, kto tego doświadczył, wie, że nie jest to najprzyjemniejsza sytuacja i każdy, kto ma taką możliwość, stara się tego unikać. Warto przetestować takie rozwiązania i starać się dobierać garderobę, która jest dobra gatunkowo. Nie dość, że jest bezpieczniejsza dla delikatnej skóry, to posłuży dłużej.

Oczywiście pod warunkiem, że dziecko nie poplami jej wcześniej, co także dość często ma miejsce. Takie są już uroki rodzicielstwa i niemal każdy jest przygotowany na taką ewentualność. Warto korzystać z ciekawych rozwiązań, także tych ze świata mody, bo niektóre projekty bywają ciekawe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here