Każdy z nas potrzebuje ruchu. Gdybyśmy ciągle siedzieli, to miało by to niedobry wpływ dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Oczywiście czasem warto usiąść przed telewizorem czy przed ekranem telewizora, by sobie odpocząć po ciężkim dniu, jaki mieliśmy w pracy. Ale przecież nikt z nas chyba nie robi tak, że po przyjściu z pracy nie robi już nic innego, jak tylko siedzenie przed telewizorem i patrzenie się na programy, które nawet nas nie interesują.

Wiadomo, że ruch jest potrzebny i chyba sam po sobie widzisz, że jeżeli za długo siedzisz, to czujesz się zmęczony i senny, a może nawet boli cię kręgosłup. Jeżeli masz pracę siedzącą – na przykład w biurze – to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny dla ciebie jest ruch. Wielu pracodawców tak organizuje wnętrza biur, by zmusić swoich pracowników do tego, by czasem musieli wstać od komputera i się przejść. To właśnie dlatego w wielu miejscach możemy spotkać się z tym, że – na przykład – drukarki nie są położone na biurku tuż obok komputera, a nieco dalej.

Na tyle daleko, że dana osoba musi wstać i się przejść, żeby móc odebrać wydrukowany dokument. Ruch jest ważny nie tylko dla ludzi dorosłych, ale także dla dzieciaków. Szczególnie tych najmłodszych, bo dzięki ruchowi poznają funkcjonowanie świata. Gdyby nie mogły się poruszać, to chyba zanudziłyby się na śmierć. Sam przecież dobrze wiesz, że kiedy byłeś dzieckiem, to karą dla ciebie było to, kiedy musiałeś przesiedzieć w jednym miejscu trochę czasu.

Dzieciaki uwielbiają ruch

Liczne zabawy wiążą się właśnie z ruchem. Zapewne już nieraz widziałeś dziecko, które jest pełne energii i właściwie wszędzie go pełno, prawda? Dziecko musi gdzieś spożytkować tę energię, dlatego właśnie tak ważne jest to, by miało zapewnione odpowiednio dużo ruchu. Jako dorośli często dziwimy się, jak to możliwe, że kiedy byliśmy dziećmi, to też wszędzie nas było pełno, mieliśmy ochotę na ciągłą zabawę i najchętniej cały dzień spędzilibyśmy na bieganiu to tu, to tam – w zależności od tego, w c o się akurat bawiliśmy.

dziecko i liście

A teraz, jako ludzie dorośli, to właściwie nie mamy już energii na nic. Ci dorośli, którzy mimo zmęczenia po pracy znajdują czas na jakąś choćby drobną aktywność fizyczną, to robią dla swojego organizmu coś bardzo dobrego. Jeżeli posiadasz swoje własne dzieci, to jako odpowiedzialny rodzic, powinieneś zapewnić im odpowiednią możliwość bycia w ruchu.

Możesz się też zainteresować, czy w przedszkolu, do którego chodzi twoje dziecko, są organizowane jakieś zabawy ruchowe dla dzieci w przedszkolu, dzięki którym dzieci mogą spędzić czas fajnie z innymi dzieciakami, a przy okazji się poruszać, czyli aktywnie spędzić czas w przedszkolu. Bo przedszkole to nie tylko zabawy na dywanie lalkami czy samochodzikami oraz zjedzenie śniadania, obiadu i podwieczorku, a w międzyczasie uczenie się pisać.

Kiedy w przedszkolu są organizowane zabawy ruchowe, dzieciaki uczą się współpracy z innymi. Bo niektóre zabawy wymagają właśnie tego, by musiano ze sobą współpracować. Wiadomo przecież, że zabawy dla dzieci w przedszkolu nie będą zbyt skomplikowane, tylko bardzo łatwe. Tak, żeby dzieci mogły szybko pojąć, o co chodzi i co mają robić. Podczas takich zabaw dzieciaki mogą się też bardziej ze sobą zintegrować. Kto wie – może nawet zdarzy się, że dzieciaki, które do tej pory za sobą nie przepadały (bo przecież może się tak zdarzyć) nagle się polubią i staną się najlepszymi kolegami.

zabawy ruchowe dla dzieci w przedszkolu

I ich przyjaźń może będzie trwała długie lata, nawet wtedy, kiedy będą już ludźmi dorosłymi. A przyjaźń od najmłodszych lat może być bardzo piękna. Z całą pewnością będzie co wspominać na starsze lata. Bo przecież jako dzieci robimy wiele głupich i śmiesznych rzeczy, z których po latach lubimy się dzielić ze swoimi znajomymi i razem się z nich śmiać. Jeżeli więc zauważyłeś, że w przedszkolu, do którego zapisałeś swoje dziecko, zabawy ruchowe są bardzo rzadko praktykowane, to powinieneś zwrócić na to uwagę paniom, które prowadzą zajęcia w przedszkolu.

Być może uznają twój pomysł za bardzo atrakcyjny i od tej pory więcej uwagi będą poświęcać takim zabawom. Bo przecież zabawy ruchowe z innymi dzieciakami to idealna odskocznia od tego, w co bawią się zwykle dzieciaki w przedszkolu. Dzięki takim zabawom bawią się wszyscy razem w jedną zabawę, a dzięki temu dzieciaki naprawdę stają się zgraną grupą. A ponadto wspólna zabawa potrafi dostarczyć cały ogrom śmiechu. Takich atrakcji może nie dostarczyć zabawa samemu lalką czy samochodzikiem, chyba że z grupą rówieśników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here