Światła jako kluczowe wyposażenie samochodu

0
766

Światła znajdujące się w samochodzie mają za zadanie zwiększyć nasz komfort na drodze oraz oczywiście zapewnić bezpieczeństwo. Używając świateł stajemy się bardziej widoczni na drodze. Dodatkowo polepsza się nasza widoczność, szczególnie w nocy lub podczas jazdy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Każdy kierowca powinien być świadomy, w jakie światła wyposażony jest jego samochód. Niezbędna jest również wiedza, w jakich warunkach powinniśmy używać poszczególnych rodzajów świateł.

Konsekwencje niesprawnych świateł

Podstawą bezpiecznej jazdy jest posiadanie sprawnego pojazdu. W przypadku jazdy z niesprawnymi światłami, narażamy się nie tylko na otrzymanie mandatu, ale również zwiększamy ryzyko wypadku, spowodowanego mniejszą widocznością naszego pojazdu. Kiedy zachodzi potrzeba wymienienia jakiejś żarówki, znajdującej się w naszym samochodzie, w niektórych przypadkach możemy to zrobić samodzielnie. Szukając części do wymiany, warto zajrzeć do sklepu Ucando.pl, w którym znajdziemy potrzebne elementy.

W poszukiwaniu świateł samochodowych

Jeśli chcemy się zorientować, ile mogą kosztować np. reflektory, które chcemy wymienić, możemy przejrzeć sklepy internetowe i porównać ceny. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy cena zaproponowana nam przez mechanika nie jest wygórowana. Przykładowym sklepem, w którym znajdziemy szeroki wybór reflektorów, jest https://www.ucando.pl/k/swiatla-mijania-i-swiatla-drogowe/U170101. Porównując ceny w internecie, należy dokładnie sprawdzać, czy na pewno patrzymy na takie same części. Może się bowiem okazać, że różnice w cenie znalezionych przez nas elementów biorą się stąd, że są one dedykowane różnym wersjom danego samochodu.

Najważniejsze światła i ich zadania

Najważniejszymi światłami, znajdującymi się w naszym samochodzie, są światła mijania. Są to światła, które powinniśmy mieć włączone zawsze, niezależnie od pory dnia i nocy, o ile nasz samochód nie jest wyposażony w  “światła dzienne,” które włączają się samoistnie. Należy jednak pamiętać, że kiedy zaczyna się ściemniać, lub kiedy pogarszają się warunki atmosferyczne, a tym samym również widoczność, musimy przełączyć światła dzienne, na światła mijania. Ten rodzaj świateł służy do oświetlania drogi przed nami. Warto pamiętać, że w przypadku holowania również pojazd holowany powinien mieć włączony ten rodzaj świateł. Warto również wiedzieć, że światła mijania powinny oświetlać drogę w sposób asymetryczny. Wymieniając lub montując światła mijania, należy pamiętać o odpowiednim ich ustawieniu. Ponieważ światła będą widoczne dla wszystkich kierowców jadących z naprzeciwka, nie mogą być one ustawione w sposób oślepiający innych użytkowników ruchu drogowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here