Mnóstwo osób coraz częściej zgłasza się do doświadczonych prawników o pomoc prawną. Klienci nie zawsze znają się na obowiązujących przepisach z różnych dziedzin prawa lub pojawiają się w ich życiu nieoczekiwane sytuacje (jak np.: spadek ze strony dalekiego bliskiego), z którymi nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Dlaczego wówczas warto odwiedzić i skorzystać z pomocy profesjonalistów? Co warto wiedzieć przed pierwszą konsultacją? Na te, oraz na wiele więcej innych pytań, odpowiedzi znajdują się poniżej.

Pomoc w każdej dziedzinie

Rozwód, spadek, problemy z dłużnikami, problemy z lokatorami w wynajmowanym mieszkaniu, nieuczciwy pracodawca, brak wypłaty ubezpieczenia za skradziony samochód – to tylko niektóre kwestie, z którymi zgłaszają się klienci do kancelarii prawnych. W wielu przypadkach, już na pierwszej konsultacji ustalany jest plan działania z klientem, pod warunkiem, że ten decyduje się na to, by dany prawnik zajął się w pełni obsługą jego sprawy. Wówczas, klient jest odciążony a wszystkie czynności z prowadzeniem sprawy przejmuje jego prawnik.

Prowadzenie sprawy

Jak wygląda prowadzenie takiej sprawy przez prawnika? Gdy klient przychodzi do niego ze swoim problemem, wówczas prawnik po dokonaniu analizy całej sprawy i obmyśleniu strategii, stara się ustalić z klientem plan działania. Bardzo często obejmuje ono konkretne czynności, które mają doprowadzić do szybkiego i korzystnego rozwiązania sprawy dla klienta. Często sprawy kończą się nawet na jednym piśmie (np.: gdy dłużnik nie zapłacić klientowi określonej sumy pieniędzy). Są jednak sytuacje, jak np.: rozwód, czy sprawy spadkowe, które wymagają większego nakładu pracy ze strony prawnika oraz udziału w wielu czynnościach. Wówczas prowadzenie takiej sprawy jest nie tylko droższe, ale i jej doprowadzenie do końca trwa znacznie dłużej (zdarza się, że nawet kilka miesięcy lub lat).

W czym specjalizuje się dana kancelaria prawna?

Klienci bardzo zwracają uwagę na to, w czym specjalizuje się dana kancelaria prawna, by mieć pewność, że w konkretnym miejscu uzyskają oni najlepszą pomoc doświadczonych prawników. Wiele kancelarii na swoich stronach internetowych oraz szyldach wprost wymienia dziedziny prawa, które są ich „konikiem”. Prawnicy często zajmują się sprawami z różnych dziedzin prawa, między innymi: z prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, międzynarodowe oraz administracyjnego. Dobrze jest do prowadzenia własnej sprawy wybrać profesjonalistów, którzy nie tylko zadbają o interesy klienta, ale też ich charakter i styl pracy pozwala na to, by podejść indywidualnie do konkretnego problemu i w pełni oddać się danej sprawie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here